aktuální nabídka

 • 20. 3. 2008 Nabízíme kvalitní stavebnice solárních systému k svépomocné montáži s komplexními službami, agendou dotace a dopravou po celé ČR zdarma. Využijte nejpříznivější nabídku na trhu a objednejte si váš solární systém právě teď...
  více
 • 19. 3. 2008 FOTOVOLTAIKA - technologie, kterou si můžete dovolit. Fotovoltaická elektrárna pro váš RD. Výhodná investice pod kontrolou.
  více
 • 18. 3. 2008 Solární sprchy HELIOS a JUMBO k dodání na dobírku kamkoliv ČR. Rychlá a jednoduchá příprava teplé vody pomocí slunce. Zavolejte a objednejte si vaši sprchu ihned.
  více
 • 17. 3. 2008 Solární absorbéry SOLADUR S pro ohřev bazénu za nejvýhodnější cenu na trhu.
  více
 • další

Zajímavosti

 • 13. 8. 2008 V televizi CNBC proběhl rozhovor s Warrenem Buffetem, druhým nejbohatším mužem světa. Zde je pár zajímavostí z jeho života.
  více
 • 3. 7. 2008 Návštěva urychlovače částic v Ženevském středisku CERN.
  více
 • 20. 6. 2008 Stavba větrné elektrárny v Krušných horách.
  více
 • další
 
Zpět na seznam referencí

Ohřev TUV, vířivky a přitápění RD

Kraj: Olomoucký
Rok realizace: 2008

Požadavek: Ohřev TUV, vířivky a přitápění RD v Šumperku
Umístěni: Jižní sedlová střecha a technická místnost v RD 
Dimenze: 6 ks solárních panelů SunWing T3, akumulační zásobník NAD 1000v3-100, bivalentní zásobník Schüco WW300-2.

           Realizován byl dvouokruhový solární termický systém za účelem ohřevu TUV, vířivka a přitápění RD. Na jižní sedlové střeše, kryté eternitovou vlnitou krytinou, bylo instalováno celkem 6 ks solárních panelů SunWing T3 v jižní orientaci. Panely byly umístěny ve dvou řadách po třech v sérioparalelním zapojení, s možností budoucího rozšíření kolektorové plochy. Upevnění panelů bylo provedeno na nosné konstrukci K-Max, nesené nad střešní plášť pomocí nerezových kombi šroubů M12, instalovaných přes krytinu do konstrukce střechy a krovů. Dvouvětvová čerpadlová jednotka s potřebným příslušenstvím, expanzní nádobou a řídícím systémem byla instalována v technické místnosti domu, jejíž hlavní součástí byl i víceúčelový akumulační zásobník NAD, zásobník TUV a stávající plynový kotel a kotel na tuhá paliva. Zásobník NAD byl u výrobce upraven speciálně podle našeho požadavku, kdy do horní části zásobníku byl instalován nerezový výměník, který slouží k ohřevu vířivky průtočným způsobem. Stejně tak byl zásobník vybaven dodatečnými výstupy pro připojení všech zdrojů tepla včetně možnosti instalace elektrického tělesa. TUV je předehřívána v objemu 100l v zásobníku NAD a dohřívána v bivalentním zásobníku Schüco o objemu 300 l. V okamžiku, kdy teplota topné vody v zásobníku NAD nedosahuje žádané úrovně pro účely vytápění RD, je spuštěn některý ze zdrojů tepla k dohřevu na žádanou teplotu. Naopak v létě nebo v době, kdy je přebytek solární energie a teplota v zásobníku je vyšší než je možno pro potřeby RD zpracovat, je spuštěn automatický ohřev výřivky. Celý systém ohřevu a obsluhy zdrojů je řízen pomocí volně programovatelného řídícího systému AMiNi 2D s programem SOL 5.1.

           Celý systém včetně řízení je realizován dle našeho návrhu a dodávka je provedena kompletně naší firmou. Zařízení splňuje podmínky pro udělení státní dotace ve výši 60 000,- Kč ze Státního fondu životního prostředí.  V případě, že máte zájem realizovat podobný systém, kontaktujte nás.  

           Projekt je realizován s podporou SFŽP ČR.

zachraňte planetu pomocí solárních panelů

KONEX - solární panely

Příčná 22, 787 01 Šumperk
Tel./fax: +420 583 212 050
e-mail: info@solarobchod.cz
www.solarobchod.cz
KONEX - solární panely

Alpy Šicí stroje Dveře, interiérové dveře Práce ve výškách E-shop bazény Fotovoltaické elektrárny Rozcestník restaurací Řemeslné firmy Navijáky Nářadí, hobby, stavebniny E-shop Povlečení, záclony Infrazářič Vestavěné skříně Úklid Stěhování Praha Hodinový manžel Čištění koberců Kompresory Dalekohledy NIKON Bojler Tepelná čerpadla Solární panely Zábradlí Plechová střešní krytina GERARD Plastová okna Garážová vrata Fotovoltaické elektrárny

62
Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/solarobchod.cz/session) in Unknown on line 0